Jak przygotować się do pierwszej jazdy konnejJazda konna jest ekscytującym doświadczeniem, ale wymaga dużego zaufania i wiary w zwierzę. Jeśli planujesz jeździć na koniu po raz pierwszy, są pewne przygotowania, które trzeba zrobić przedtem. Jazda na koniu nie jest czynnością, którą można opanować po obejrzeniu kilku filmów lub przeczytaniu artykułów w internecie. Trzeba poświęcić znaczną ilość czasu na naukę o tym, jak wsiadać i zsiadać z konia, a także jak ustawić swoje ciało podczas jazdy na nim. Na szczęście istnieje wiele miejsc, w których możesz nauczyć się bezpiecznie jeździć na koniu, zanim zabierzesz go w plener.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przygotować się do swojej pierwszej jazdy konnej:

Znajdź bezpieczne miejsce do jazdy

Jeśli zdecydujesz się jeździć w obszarze miejskim, jest szansa, że można natknąć się na ludzi spacerujących z psami lub przechodzących przez ulicę. Ciche miejsca można znaleźć w parkach lub na szlakach, które są wystarczająco szerokie, by konie mogły się mijać. Muszą być wolne od zakłóceń, takich jak dzieci lub zwierząt domowych. Malowniczy szlak z zamiatanie widoki na wieś jest idealnym miejscem do jazdy. Istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać przy wyborze spokojnego miejsca do jazdy konnej. Po pierwsze, upewnij się, że jest dużo miejsca dla konia, aby przejść bez wpadania na coś. Następnie rozważ, czy istnieją jakiekolwiek potencjalne zagrożenia, takie jak ostre przedmioty lub śliskie powierzchnie. Wreszcie, bądź świadomy swojego otoczenia przez cały czas. Jeśli widzisz kogoś zbliżającego się podczas jazdy, zatrzymaj się i poczekaj, aż przejdzie. Jazda konna jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów, aby uzyskać ćwiczenia i cieszyć się naturą w tym samym czasie. Skorzystaj z tej okazji już dziś!

Jazda konna - Zdecyduj, jaki rodzaj jazdy wybierasz

Jazda konna może być podzielona na trzy rodzaje: konkurencyjne, rekreacyjne i terapeutyczne. Konkurencyjne jeźdźcy konni są zwykle konkuruje w wyścigu, ale są inne zawody, jak również. Ten rodzaj jazdy jest test umiejętności, wytrzymałości i determinacji. Sporty takie jak polo, skoki i ujeżdżenie są konkurencyjne przejażdżki. Terapeutyczne jazda konna jest używany, aby pomóc ludziom z urazami lub niepełnosprawnością, dając im dostęp do zewnątrz. Rekreacyjna jazda konna odbywa się dla przyjemności lub dla zabawy. W każdym przypadku pamiętaj, że bezpieczeństwo powinno być zawsze twoim priorytetem przy wyborze sportu lub działalności do zrobienia z koniem.

Noś odpowiedni sprzęt

Jazda konna nie jest łatwym zadaniem. Kiedy pierwszy raz zaczynasz, może się wydawać, że wszystko jest dla ciebie nowe, ale istnieje kilka elementów sprzętu jeździeckiego, które mogą pomóc uczynić doświadczenie znacznie łatwiejsze. Jedną z najważniejszych rzeczy, które można mieć podczas jazdy jest dobrze dopasowane siodło. To musi być rozmiar w zależności od wzrostu i wagi. Siodła są w różnych stylach, jak również, niektóre mają cinches że dokręcić wokół nogi jeźdźca, podczas gdy inne mają strzemiona, które pasują wokół kostki jeźdźca. Przed zakupem siodła, upewnij się, że wypróbujesz je na koniu, który jest dobrze wyszkolony i zdrowy.

Krótkie przejażdżki

Nawet jeśli jesteś doświadczonym jeźdźcem, powinieneś wybrać się na krótką przejażdżkę przed swoim pierwszym razem. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do pierwszej przejażdżki konnej jest wybranie się na przejażdżkę konną. To daje możliwość przyzwyczajenia się do siedzenia na koniu, trzymania lejców i komunikowania się ze zwierzęciem. Idąc na krótką przejażdżkę jest również doskonałym sposobem, aby uzyskać wygodne bycie wokół konia. To pomoże Ci zmniejszyć ilość niepokoju, który czujesz wokół zwierzęcia, a także pomoże Ci zrozumieć, jak się zachowuje. Jeśli masz możliwość pójścia na krótką przejażdżkę przed swoim pierwszym razem, powinieneś zdecydowanie wziąć to. Dzięki temu Twoja pierwsza jazda będzie znacznie przyjemniejsza.

Buduj więź ze swoim koniem

Konie to stworzenia, które nie potrafią czytać w myślach, ale mają poczucie zaufania i bezpieczeństwa. Dadzą ci wszystko, jeśli pokażesz im, że jesteś tam dla nich i że im ufasz. Aby zbudować więź z koniem, zacznij od dania mu dużo miłości, uwagi i smakołyków. Karm go dobrze i upewnij się, że ma czystą wodę do picia przez cały czas. Koń potrzebuje, by jego jeździec czuł się bezpiecznie, aby mógł być najlepszym sobą, więc pamiętaj, by komunikować się z koniem poprzez język ciała i ton głosu. Kiedy twój koń ci ufa, będzie wkładał cały swój wysiłek w pracę dla ciebie, co jest tym, do czego został zaprojektowany! Jednym z najlepszych sposobów na zbudowanie zaufania z koniem jest pozwolenie mu na robienie tego, co chce, kiedy chce. Może to oznaczać pozwolenie na bieganie po padoku lub krótką przerwę na trawie po godzinnym biegu z dużą prędkością. Pamiętaj, że konie są zwierzętami stadnymi, więc czerpią wiele satysfakcji z bycia częścią całego stada. Tak jak ludzie potrzebują interakcji społecznych, tak samo konie potrzebują interakcji społecznych!