Korzyści z jazdy konnej: Kluczowe powody, dla których powinieneś zacząćJako dziecko, prawdopodobnie pamiętasz spędzać swoje lato jazdy konnej na obozie. Być może nawet marzyłeś o zostaniu następnym olimpijskim sportowcem jeździeckim. W dzisiejszym świecie pełnym technologii i pracy przy biurku, jednak bardzo niewielu młodych ludzi kontynuuje to niegdyś powszechne hobby jako dorośli. Na szczęście, to odnowione zainteresowanie aktywności fizycznej jest powrót do mody. Istnieje wiele korzyści z jazdy konnej, które wykraczają daleko poza oczywiste sprawności fizycznej i stymulacji psychicznej jazdy spirytusowej konia wokół ringu. Spójrzmy na najważniejsze powody, dla których warto zacząć jeździć konno, jeśli jeszcze nie probowałeś.

Ćwiczenia dla ciała i umysłu

Jako ludzie, mamy tendencję do spędzania dużej ilości czasu skupionego na negatywnych aspektach życia. Martwimy się o nasze zdrowie, nasze finanse, nasze relacje i tysiąc innych rzeczy, które są całkowicie poza naszą kontrolą. Świetnym sposobem na zwalczenie tego jest wyjście na zewnątrz i bycie w naturze. Jazda konna jest doskonałym sposobem, aby to zrobić, ponieważ będziesz skupiać się na czymś innym niż codzienne życie. Będziesz zmuszony do myślenia o swojej technice jazdy, zdrowiu i nastroju konia oraz o tym, jak twoje ciało reaguje na ruch. Korzyści z jazdy konnej nie tylko rozszerzyć do umysłu, choć, jak to może być wielki trening dla ciała. Będziesz wzmacniać swój rdzeń, spalanie kalorii, zwiększenie wytrzymałości i uzyskanie lepszej postawy.

Redukcja stresu

Część procesu wydostania się z głowy i do teraźniejszości jest znalezienie działalności, która może pomóc Ci się zrelaksować i zapomnieć o stresach codziennego życia. Jazda konna jest doskonałym sposobem, aby to zrobić.

Jazda konna pomaga oczyścić głowę na kilka sposobów. Po pierwsze, to bierze ostrość off co jest ważenie cię w dół, jak starają się zachować równowagę i w kontroli nad koniem. Następnie, będziesz głęboko oddychać podczas jazdy, co jest świetnym sposobem na zmniejszenie stresu i pozwolić sobie na relaks. Możesz także porozmawiać z koniem podczas jazdy, co jest świetnym sposobem, aby wypuścić swoje uczucia i dostać rzeczy z klatki piersiowej. Przekonasz się, że koń jest wspaniałym słuchaczem i pozwoli ci wiedzieć, czy jesteś naprawdę gotowy, aby przejść od tego, co trzymasz.

Balans i równowaga

Jazda konna to świetny sposób, aby zbudować swoją siłę rdzenia i poprawić swoją równowagę. Jedną z największych korzyści z jazdy konnej jest to, że pomaga poprawić swoją postawę, jak siedzieć w siodle. Twoje mięśnie rdzenia będą zaangażowane i pracy, aby utrzymać cię w pozycji pionowej i w prawidłowej postawie. Twoje mięśnie rdzenia obejmują dolną część pleców, mięśnie brzucha i mięśnie między nimi. Główną funkcją tych mięśni jest zachowanie siły i utrzymanie tułowia w pionie i równowadze. Ćwicząc regularnie, chcesz mieć pewność, że pracujesz również nad mięśniami rdzenia. Pomoże Ci to uniknąć bólu pleców w miarę starzenia się i poprawi Twoją postawę. Podczas jazdy konnej, będziesz również zobowiązany do korzystania z mięśni rdzenia, aby utrzymać równowagę na grzbiecie konia.

Wzmocnienie mięśni

Łydki, ścięgna, mięśnie czworogłowe i brzuch to mięśnie, które regularnie pracują podczas jazdy konnej. Będziesz pchać swoje pięty w strzemiona, angażując swoje łydki. Jazda konna wymaga również, aby pociągnąć do tyłu na reins podczas podnoszenia siedzenia i pchanie bioder do przodu. To będzie angażować swoje ścięgna i mięśnie czworogłowe, dając wielki trening nóg. Abs są zaangażowane, gdy jesteś trzymając swoje siedzenie w siodle. Będziesz utrzymywać kręgosłup prosto i stabilizować swój rdzeń z ruchu podczas jazdy. A co najlepsze, można zrobić to wszystko podczas jazdy konnej wokół ringu lub iść na przejażdżkę szlakiem w wielkim plenerze.

Pomoc w zaburzeniach depresyjnych

Jazda konna to świetny sposób, aby dostać się na zewnątrz i cieszyć się świeżym powietrzem, słońcem i naturą. Badania wykazały, że spędzanie czasu na zewnątrz w przyrodzie może pomóc w walce z depresją i poprawić swój nastrój.

Najlepszą częścią tej korzyści jest to, że może być stosowany przez cały rok, niezależnie od pogody. Bez względu na porę roku zdecydujesz się jeździć konno, będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem, a także otrzymywać poprawiające nastrój korzyści z przebywania na zewnątrz w przyrodzie.

Dla wszystkich! Niezależnie od wieku!

Jazda konna to świetna aktywność zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ważne jest, aby pamiętać, jednak, że istnieją specjalne względy i zasady bezpieczeństwa, jeśli chodzi o podejmowanie dzieci jazda konna.

Inwestycja w odpowiednie lekcje jazdy i sprzęt jest krytyczny, aby zapewnić, że można uzyskać jak najwięcej z doświadczenia jazdy. Możesz nawet znaleźć, że Twoja miłość do jazdy nadal rośnie, jak postępy w różnych poziomach i dyscyplinach.

Gotowy, aby dostać się w siodle? Kiedy jesteś, pamiętaj, aby zacząć powoli i nie spiesz się, jak nauczyć się odpowiednich technik i budować swoje umiejętności. Pamiętaj, aby pozostać nawodniony i, gdy to możliwe, nosić filtry przeciwsłoneczne, aby chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słońca.