Podstawy jeździectwa: Co musisz wiedzieć o jeździe konnejJazda konna jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych sportów jeździeckich. Jest to również jeden z najbardziej dostępnych. Choć jazda konna może wydawać się drogie hobby, istnieje wiele przystępnych sposobów, aby rozpocząć bez łamania banku. Wyzwanie, ekscytujące i zabawy, jazda konna jest odpowiedni dla ludzi w każdym wieku, kształtów i rozmiarów. Obejmuje ona uczenie się zestawu umiejętności, w tym równowagi, koordynacji i zaufania. Istnieje wiele różnych stylów jazdy, które odpowiadają różnym ludziom z różnymi zainteresowaniami.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o rozpoczęciu tej fascynującej rozrywki:

Co musisz wiedzieć zanim rozpoczniesz

Zanim wyjdziesz i kupić wszystko dla swojego nowego hobby, należy usiąść i pomyśleć o tym, co chcesz z jazdy. Jazda konna może być wykonane prawie wszędzie, i istnieje wiele różnych stylów i technik, więc będziesz chciał, aby upewnić się, że jesteś wybierając jeden, który jest odpowiedni dla Ciebie. Będziesz także chciał myśleć o tym, jak często będziesz to robić, ile czasu można poświęcić na to i ile pieniędzy można wydać. Istnieje wiele różnych elementów wyposażenia, których będziesz potrzebował, ale oto kilka podstawowych, na które będziesz chciał zwrócić uwagę.

Dlaczego powinieneś spróbować jazdy konno

Jazda konna jest dla prawie każdego. Jest to świetny sposób, aby uzyskać ćwiczenia, złagodzić stres i cieszyć się na zewnątrz. To może być konkurencyjny sport i hobby dla ludzi w każdym wieku. Każdy, kto jest w stanie zrównoważyć i siedzieć na koniu może uczestniczyć. Jeśli zawsze chciałeś spróbować jazdy konnej, ale bał się, teraz jest czas, aby dać mu spróbować.

Istnieje wiele organizacji, które są przeznaczone do pomocy ludziom, którzy byli nadużywane przez konie w przeszłości przezwyciężyć swoje lęki i spróbować go ponownie. Będziesz także chciał się upewnić, że jesteś wystarczająco zdrowy, aby to zrobić. Jeśli masz jakiekolwiek ograniczenia fizyczne, mogą istnieć opcje dla ciebie, aby być zaangażowanym bez umieszczania nadmiernego stresu na swoim ciele.

Podstawowe wymagania

Po pierwsze, należy upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt do jazdy konnej. Dobra para butów jeździeckich będzie wspierać swoje kostki i zapewni dobry chwyt na strzemionach. Dobra para rękawic jeździeckich będzie chronić ręce podczas jazdy. Ważne jest również, aby upewnić się, że siodło, które używasz jest właściwe dopasowanie zarówno dla Ciebie i Twojego konia.

Należy również upewnić się, że masz dobrze wyszkolonego konia, który jest zdrowy i bezpieczny do jazdy. Dobrze wyszkolony koń będzie dobrze reagował na twoje wskazówki. Zdrowy koń będzie miał błyszczące, czyste włosy, lśniącą sierść i jasne oczy. Bezpieczny koń będzie stał spokojnie podczas badania, będzie miał miękki i równy oddech oraz pozwoli ci dotykać całego ciała bez wzdrygania się lub wycofywania z kontaktu. Jeśli twój koń nie spełnia tych wymagań, najlepiej jest znaleźć innego konia do jazdy, dopóki problemy nie zostaną rozwiązane.

Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem jazdy

Powinieneś wiedzieć, jak zidentyfikować dobrego konia, zanim zapiszesz się na zajęcia z jazdy konnej. Chcesz się upewnić, że koń jest zdrowy, dobrze wypielęgnowany, ma czyste zęby i jest odpowiedni rozmiar dla Ciebie. Chcesz także upewnić się, że koń został przeszkolony dobrze i jest odpowiedni dla stylu jazdy, że chcesz zrobić. Powinieneś także wiedzieć, jak prawidłowo obchodzić się z koniem. Obejmuje to, jak dopasować siodło, jak dostosować go poprawnie, tak że nie jest zbyt ciasne lub zbyt luźne i jak dopasować uzdy poprawnie. Powinieneś również wiedzieć, jak prawidłowo dbać o swój sprzęt i jak go czyścić, aby nie promować infekcji lub urazów konia.

Jak znaleźć dobry kurs jeździecki lub szkołę

Jeśli szukasz lekcji, powinieneś odwiedzić swoje lokalne stajnie i ośrodki jeździeckie. Możesz zapytać, czy oferują lekcje i jaka jest ich struktura lekcji. Możesz również poprosić o rekomendacje od przyjaciół i rodziny. Kiedy zaczynasz, możesz rozważyć wzięcie prywatnych lekcji. Jest to często bardziej przystępne niż pobieranie lekcji grupowych i pozwala na uzyskanie indywidualnej uwagi. Szukając prywatnego instruktora, upewnij się, że ma on odpowiednie referencje.

Jak wybrać odpowiedniego konia i siodło

Przy wyborze konia, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj jazdy chcesz zrobić. Na przykład, jeśli chcesz zrobić trail riding, należy wybrać konia, który jest odpowiedni dla tego typu jazdy. Jeśli chcesz zrobić angielski jazda, należy wybrać konia, który jest odpowiedni dla tego typu jazdy. Przy wyborze siodła, chcesz się upewnić, że pasuje do twojego konia. Chcesz się upewnić, że drzewo pasuje do grzbietu konia i że szerokość przełyku jest odpowiednia dla konia. Chcesz także upewnić się, że siodło jest w dobrym stanie, nie ma żadnych łez lub odsłoniętego drewna i jest odpowiednim typem dla konia, który chcesz jeździć.