Jazda konna: Przewodnik dla dzieci i rodzicówJazda konna jest zabawa i wyzwanie sport, który pomaga dzieciom rozwijać siłę, równowagę, skupienie i pewność siebie. Dzieci, które jeżdżą regularnie mają również zwiększone poczucie zaufania i zwiększone poczucie osiągnięcia. Nic dziwnego, że dzieci, które biorą lekcje jazdy konnej raz lub dwa razy w tygodniu są bardziej prawdopodobne, aby doskonalić się w innych działaniach fizycznych, jak również. W rzeczywistości, American Horse Council szacuje, że prawie 200.000 dzieci w wieku od 5 do 17 lat uczestniczyć w zorganizowanych działań jeździeckich każdego roku. To nie jest zaskakujące, jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele korzyści jazda konna ma do zaoferowania. Ale czy Twoje dziecko jest zupełnie nowe do koni lub po prostu chce wziąć swoje umiejętności na następny poziom, istnieje tak wiele różnych sposobów można wprowadzić je do tego wspaniałego sportu! Czy Twoje dziecko jest zupełnie nowe do koni lub po prostu chce podjąć swoje umiejętności na następny poziom, istnieje tak wiele różnych sposobów można wprowadzić je do tego wspaniałego sportu!

Dlaczego jazda konna jest dobra dla dzieci?

Jazda konna jest dobra dla dzieci, ponieważ jest to sport o niskim wskaźniku ryzyka urazów. Jazda konna nie jest sportem kontaktowym, więc istnieje bardzo małe ryzyko, że Twoje dziecko zostanie zranione. W rzeczywistości, jazda konna ma nawet obniżone ryzyko urazu w porównaniu do innych sportów o niskim kontakcie, takich jak pływanie! Jazda konna ma również bardzo niskie ryzyko narażenia na choroby zakaźne. Większość chorób są przenoszone przez bezpośredni kontakt z odchodami (poop) lub przez krew. Jak można sobie wyobrazić, jazda konna ma minimalny kontakt z tymi płynami ustrojowymi. Większość ryzyka przeniesienia choroby w jeździe konnej pochodzi od samego konia. Ale na szczęście, większość chorób można zapobiec poprzez właściwą higienę i odpowiednią opiekę nad zwierzętami.

Jak wprowadzić dziecko do jazdy konnej

Najlepszym sposobem na wprowadzenie dziecka do jazdy konnej jest po prostu rozpoczęcie wspólnej jazdy. Jeśli masz konia, upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt do jazdy i zawsze przestrzegasz zasad bezpiecznej jazdy. Jeśli nie masz konia, możesz spróbować poszukać lokalnych klubów jeździeckich dla dzieci. Wiele stajni oferuje letnie lub weekendowe obozy jeździeckie dla dzieci. Można również znaleźć trenerów jeździeckich, którzy specjalizują się w nauczaniu dzieci lekcji jazdy konnej. Jeśli nie masz konia, możesz spróbować poszukać lokalnych klubów jeździeckich dla dzieci. Wiele stajni oferuje letnie lub weekendowe obozy jeździeckie dla dzieci. Można również znaleźć trenerów jeździeckich, którzy specjalizują się w nauczaniu dzieci lekcji jazdy konnej.

Jaki sprzęt potrzebujesz, gdy zaczynasz?

Jeśli dopiero zaczynasz ze swoim dzieckiem, upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt jeździecki. Jak większość sportów, sprzęt jeździecki może być dość drogi. Ale istnieje wiele różnych opcji do wyboru, od bardzo przystępnych do bardzo drogich. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że masz odpowiedni rozmiar. Dobry sklep jeździecki będzie w stanie prawidłowo dopasować Ciebie i Twoje dziecko ze sprzętem jeździeckim.

Zatrudnianie instruktora lub trenera jeździeckiego

Zatrudnianie instruktora lub trenera jeździeckiego jest prawdopodobnie najlepszą opcją, jeśli Twoje dziecko jest zupełnie nowe do jazdy konnej. Twój instruktor będzie w stanie ocenić swoje umiejętności jazdy dziecka i określić dobry harmonogram jazdy dla nich. Będą one również w stanie upewnić się, że dziecko jest zawsze po bezpiecznych praktyk jazdy. Dobry instruktor lub trener będzie w stanie dać dziecku spersonalizowane informacje zwrotne. Będą one w stanie pomóc dziecku zidentyfikować obszary poprawy i pomóc im stały postęp.

Kiedy Twoje dziecko powinno wziąć lekcję?

Jeśli Twoje dziecko jeździło już jakiś czas, może być gotowe do wzięcia lekcji. Generalnie instruktorzy jeździectwa zalecają, aby dzieci zaczęły brać lekcje, gdy jeżdżą już od kilku miesięcy. W zależności od poziomu umiejętności jazdy dziecka, instruktor lub trener może zalecić różne rodzaje lekcji. Instruktor lub trener będzie w stanie polecić najlepszy rodzaj lekcji dla dziecka w oparciu o ich umiejętności jazdy.

Obozy jeździeckie i warsztaty

Obozy jeździeckie i warsztaty są unikalne programy dla dzieci, które chcą dowiedzieć się więcej o koniach i jazdy. Tego typu programy są zazwyczaj oferowane w miesiącach letnich. Lub czasami, są one oferowane w zimie po obniżonej cenie. Programy te często trwają przez 1-2 tygodnie. Godziny różnią się w zależności od programu. Niektóre grupy spotykają się przez zaledwie 4 godziny dziennie, podczas gdy inne przez 8-10 godzin dziennie. Twoje dziecko może nauczyć się wszystkich rodzajów nowych rzeczy podczas tych programów. Mogą dowiedzieć się o anatomii konia, żywieniu koni, historii koni i wiele więcej!

Zorganizowane grupy lub kluby dla dzieci, które kochają jazdę konną

Jeśli twoje dziecko już jeździ, ale kocha to tak bardzo, że nie mogą uzyskać wystarczająco dużo, mogą być zainteresowane dołączeniem do zorganizowanej grupy lub klubu. Istnieje wiele różnych grup i klubów dla dzieci, które kochają jazdę konną. Niektóre przykłady to kluby 4-H, kluby modelowe koni, kluby ratownictwa konnego i kluby jeździeckie. Kluby te są świetne sposoby dla dzieci, aby dowiedzieć się więcej o koniach i interakcji z innymi ludźmi, którzy mają podobne zainteresowanie.