Wspaniałe powody, aby nauczyć się jeździć konnoZ rocznego spisu American Horse Council raportowania, że działania jeździeckie są wśród najszybciej rozwijających się segmentów przemysłu rekreacyjnego i wypoczynkowego, popyt na instruktorów szkolenia koni jest na wzrost. Wiele osób, które chcą nauczyć się jeździć konno nie mają pojęcia, gdzie zacząć. Jak zacząć? Jaki rodzaj instrukcji będzie potrzebne? Jakie są najlepsze sposoby, aby się nauczyć? Czy można uczyć się z domu samemu lub trzeba znaleźć klasę w stajni jazdy? Jeśli tak, jak znaleźć taki, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich potrzeb? Z tego artykułu, będziemy badać siedem wielkich powodów, dlaczego nauka jazdy konnej jest nie tylko zabawa, ale także korzystne. Odkryjesz, jak nauka jazdy może być dostosowana do różnych poziomów umiejętności i typów ciała, a także różnych metod nauczania i miejsc, umożliwiając ludziom w każdym wieku i umiejętności, aby opanować ten satysfakcjonujący i porywający sport.

Trening aerobowy

Jazda konna to aktywność aerobowa, która może zapewnić świetny trening aerobowy. Intensywność treningu będzie zależeć od rodzaju jazdy robisz i jak długo jeździć na. W zależności od rodzaju jazdy, można oczekiwać, aby spalić od 350 do 750 kalorii na godzinę. Jazda przez godzinę pomoże poprawić siłę i wytrzymałość. Sprawi, że twoje serce będzie silniejsze, poprawi pojemność płuc i zwiększy metabolizm, co pomoże ci schudnąć i sprawi, że twoje ciało będzie bardziej atrakcyjne. Możesz uzyskać wiele takich samych korzyści zdrowotnych z jazdy na koniu, jak z innych ćwiczeń aerobowych, takich jak bieganie, pływanie lub jazda na rowerze. Jeśli nigdy nie jeździłeś na koniu przed, może chcesz zacząć od chodzenia podczas noszenia siodła konia na plecach. Kiedy poczujesz się komfortowo z tym, wtedy możesz spróbować kłusowania i canter. Trotting i cantering są szybsze chody, które mogą być niewygodne dla początkujących. Będziesz chciał zbudować się do tych chodników, zaczynając od chodu, a następnie przechodząc do joggingu.

Okazja do podróży

Jeśli jesteś zainteresowany w podróży i chcesz zobaczyć świat, jazda konna może być doskonałym sposobem, aby to zrobić. Możesz iść na przejażdżki szlakiem w różnych krajach, iść na wyprawy w celu zbadania terenówy w odległych obszarach, iść na przejażdżki w parkach narodowych i odwiedzić stajnie, które oferują doświadczenia kulturowe. Jeśli chcesz podróżować, musisz dowiedzieć się, czy są jakieś stajnie konne w okolicy, które pozwalają jeźdźcom na pokładzie swoich koni tam. Musisz także dowiedzieć się, czy są jakieś przejażdżki szlakiem, na które możesz iść. Jeśli nie masz konia, można znaleźć stajnie, które pozwolą Ci korzystać z ich koni, ale mogą one pobierać opłaty.

Ćwiczenia dla ciała i umysłu

Jazda konna jest działalnością, która może być wykonana przez prawie każdego w każdym wieku. Jest to coś, co można cieszyć się przez całe życie i nigdy nie nudzi. Wielką rzeczą w tym sporcie jest to, że można to zrobić w każdym wieku, tak długo, jak można dostać się na i z konia bezpiecznie. Jazda konna pomaga poprawić swoją postawę, siłę rdzenia i elastyczność. To również pomaga obniżyć ryzyko rozwoju bólu pleców i stawów problemów. Pomaga również utrzymać zdrowy umysł i uczucie młodości. Będziesz także w stanie poznać nowych ludzi i nowych przyjaciół po drodze też.

Idealne hobby dla osób w każdym wieku

Jazda konna to wspaniałe hobby dla ludzi w każdym wieku. Ludzie, którzy jeżdżą konno mówią, że czują się bardziej zrelaksowani i spokojni po przejażdżce. Mówią, że są bardziej skoncentrowane i mają więcej energii przez resztę dnia. Jeśli jesteś zainteresowany jazdą konną, powinieneś zacząć, gdy jesteś młodszy, abyś mógł stać się bardziej wykwalifikowany i mieć więcej doświadczenia, gdy się starzejesz. Jeśli nie zaczniesz, gdy jesteś młodszy, możesz mieć trudny czas, aby znaleźć stajnię, która pozwoli Ci jeździć na ich koniach, gdy jesteś starszy.

Jazda konna jest dobra dla twojego zdrowia

Jazda konna jest niski-impact ćwiczenia, co czyni go doskonałym dla ludzi, którzy odzyskują po kontuzji lub mają ból stawów lub artretyzm. Jest łagodny dla stawów i buduje mięśnie w dolnej części ciała, co może pomóc w zapobieganiu bólom kolan i pleców. Jazda konna może również poprawić swój nastrój i złagodzić stres, ponieważ uwalnia endorfiny, które są hormony, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy i zrelaksowany. Idąc na przejażdżkę szlakiem z przyjaciółmi to świetny sposób na złagodzenie stresu i zabawy z przyjaciółmi.

Rozwój osobisty

Nauka jazdy na koniu może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy jesteś po raz pierwszy zaczynając. Jednak im więcej ćwiczysz, tym bardziej będziesz pewny siebie i swoich umiejętności. Chociaż wymaga to czasu i praktyki, będziesz w stanie osiągnąć umiejętności jazdy chcesz i będzie chodzić z poczuciem spełnienia. Jeśli jesteś nieśmiały lub masz lęk społeczny, nauka jazdy konnej może pomóc Ci otworzyć się i poznać nowych ludzi. Będziesz mógł zaprzyjaźnić się z innymi ludźmi, którzy lubią jeździć konno i zdobyć pewność siebie, aby być sobą i poznawać nowych ludzi.

Uczy ważnych lekcji życia

Kiedy uczysz się jeździć konno, będziesz musiał być cierpliwy i pracować przez wyzwania, które pojawiają się po drodze. Będziesz musiał kontynuować próby, nawet jeśli czujesz się jak rezygnacja. Będziesz musiał nauczyć się być wytrwałym i zaangażowanym, postępować zgodnie z instrukcjami swojego instruktora i popychać się do rozwoju i bycia lepszym. Nauka jazdy konnej pomoże Ci zbudować pewność siebie i poczuć się bardziej komfortowo w sobie. Pomoże Ci to również stać się bardziej cierpliwym, ponieważ nauka tej umiejętności zajmie trochę czasu. Wreszcie, będzie to również nauczyć się dać sobie czas, aby poprawić i nie spieszyć się przez proces.