Dlaczego powinieneś zapisać swoje dziecko na lekcje jazdy konnejKiedy Twoje dziecko wyraża zainteresowanie jazdą konną, to naturalne, że obawiasz się o bezpieczeństwo. Po tym wszystkim, konie są duże zwierzęta z reputacją niebezpiecznych. Jednak, gdy obsługiwane odpowiedzialnie i inteligentnie, nie ma bezpieczniejsze-lub bardziej satysfakcjonujące-aktywność dla dzieci niż jazda konna. Opierając się na zasadach zaufania i szacunku, nauka jazdy konnej pomaga budować pewność siebie dziecka, jednocześnie wpajając mu uznanie dla natury i zwierząt. W rzeczywistości, liczne badania wykazały, że dzieci, które uczestniczą w zajęciach jeździeckich mają tendencję do bycia szczęśliwszymi, bardziej pewnymi siebie osobami, które rozwijają silniejsze umiejętności społeczne i poczucie odpowiedzialności. Czy mieszkasz na farmie lub w mieście, zapisując swoje dziecko do kursu jazdy konnej może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń ich dzieciństwa.

Czego szukać na kursie jazdy konnej

Jeśli Twoje dziecko nigdy nie było na koniu przed - lub jeśli nigdy nie byłeś na jednym albo - będziesz chciał się upewnić, że są one uczenia się w bezpiecznym środowisku. Przed zapisaniem dziecka w kursie jazdy konnej, szukać następujących:

 • Obiekt dostosowany do wieku: Dziecko musi być wystarczająco dojrzałe, aby bezpiecznie obsługiwać konia. Przed zapisaniem dziecka w kursie jazdy konnej, upewnij się, że obiekt jest odpowiednio wyposażony dla dzieci w ich wieku.
 • Bezpieczne konie: Konie to zwierzęta stadne, które z natury są płochliwe. Chociaż większość koni jest łagodna i może być bezpiecznie obsługiwana przez dzieci, należy zawsze upewnić się, że konie, w których dziecko będzie jeździć są łagodne i bezpieczne.
 • Wyszkoleni instruktorzy: Instruktorzy powinni mieć formalne szkolenie w zakresie jazdy konnej i procedur bezpieczeństwa.
 • Procedury awaryjne: Upewnij się, że obiekt jeździecki ma procedury awaryjne w miejscu w przypadku reakcji alergicznych lub innych sytuacji awaryjnych.

Korzyści z jazdy konnej dla dzieci

Niektóre z wielu korzyści z jazdy konnej dla dzieci są wymienione poniżej:

 • Zwiększona pewność siebie: Dla wielu dzieci, jazda na koniu jest pierwszy raz, gdy były one odpowiedzialne za coś, że duże. Muszą ustanowić połączenie z koniem i nauczyć się kontrolować ruchy zwierzęcia. To buduje pewność siebie i daje dzieciom poczucie, że mogą zrobić wszystko.
 • Poprawa umiejętności społecznych: Dla dzieci, które mogą być nieśmiałe, jazda konna oferuje możliwość nawiązania przyjaźni i interakcji z innymi. Jak jeździć, dzieci będą sparowane razem, i będą mieli okazję do ustanowienia porozumienia i uczyć się od siebie.
 • Silniejsze poczucie odpowiedzialności: Dzieci, które jeżdżą na koniach uczą się pielęgnować zwierzęta, karmić je i dbać o nie. W tym procesie, rozwijają poczucie odpowiedzialności, które trwa całe życie.
 • Lepsza koncentracja: Jazda konna to bardzo medytacyjna aktywność. To daje dzieciom czas na przetwarzanie myśli i emocji i nauczyć się skupić swoją uwagę na tym, co dzieje się w chwili obecnej.

5 powodów, dla których powinieneś zapisać swoje dziecko na kurs jazdy konnej

 • Rozwija pewność siebie: Jazda konna to bardzo wymagające i satysfakcjonujące zajęcie. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach z jazdy konnej uczą się cierpliwości, ciężkiej pracy i wytrwałości w pokonywaniu wyzwań związanych z trenowaniem nowego zwierzęcia.
 • Dobre ćwiczenia: Jazda konna to świetny sposób na zdobycie trochę ćwiczeń. Możesz wybrać jazdę w krytej arenie lub iść na przejażdżkę szlakiem na świeżym powietrzu. Wiele osób uważa, że jazda na koniu pomaga im się zrelaksować i złagodzić stres.
 • Połączenie z naturą: Jazda konna jest często wykonywane w otwartych obszarach, gdzie dzieci mogą połączyć się z naturą. Mogą dowiedzieć się o nowych flory, fauny i gatunków roślin, a także mogą cieszyć się pięknymi widokami i dźwiękami na zewnątrz.
 • Poczucie spełnienia: Dzieci, które jeżdżą na koniach mogą mieć poczucie spełnienia. Mogą nauczyć się cierpliwości, jak trenować konia i więzi z zwierzęciem.

Jak znaleźć odpowiedni kurs jazdy konnej dla Twojego dziecka

Jeśli zdecydujesz, że Twoje dziecko skorzysta z zapisania się na kurs jazdy konnej, powinieneś zacząć szukać odpowiedniego programu tak szybko, jak to możliwe. Niektóre organizacje mają długie listy oczekujących, a niektóre nawet mają roczne lub półroczne okresy zapisów. Szukając kursu jazdy konnej, należy pamiętać o tych rzeczach:

 • Lokalizacja: Dowiedz się, gdzie znajduje się obiekt jeździecki i jak daleko jest od Twojego domu. Jeśli jest zbyt daleko, twoje dziecko może nie być w stanie uczestniczyć tak często, jak chcieliby.
 • Rodzaj obiektu: Istnieją różne rodzaje obiektów jeździeckich, w tym stajnie, kluby jeździeckie i szkoły jazdy. Dowiedz się, jaki rodzaj obiektu jest najlepszy dla Twojego dziecka.
 • Koszt: Jazda konna jest stosunkowo drogim sportem. Niektóre obiekty jeździeckie opłaty w zależności od rodzaju jazdy dziecko robi, podczas gdy inni pobierają opłatę miesięczną. Upewnij się, że możesz sobie pozwolić na koszt kursu jazdy konnej, który wybierzesz.

Jak wybrać odpowiedniego konia dla swojego dziecka

Kiedy Twoje dziecko zostało wybrane do jazdy na koniu, będą mieli wybór, który koń do jazdy. Chociaż możesz mieć zastrzeżenia do swojego dziecka jazdy konia z reputacją na trudne, ważne jest, aby pozwolić im podjąć decyzję. Twoje dziecko musi czuć się bezpiecznie i pewnie na koniu, którego wybiorą, albo nie będzie cieszyć się doświadczeniem. Zanim Twoje dziecko wybierze konia, upewnij się, że wiesz co następuje:

 • Temperament: Niektóre konie są naturalnie bardziej płochliwe niż inne, a niektóre są bardziej spokojne i wyrównane. Dowiedz się, jaki rodzaj konia Twoje dziecko będzie jeździć i jak ich temperament porównuje się do innych koni w obiekcie.
 • Rozmiar: Różne rasy koni różnią się znacznie pod względem wielkości. Podczas gdy małe dziecko może czuć się bardziej komfortowo jeżdżąc na mniejszym koniu, duży może być bardziej odpowiedni dla ich wieku i wagi.