Jak wybrać bryczesy do jazdy konnej - przewodnik po rynkuMożna by pomyśleć, że łatwo jest znaleźć odpowiednią parę bryczesów jeździeckich, ale z tak wielu marek i stylów do wyboru, zakres opcji może być przytłaczająca. Istnieje również oszałamiająca różnorodność terminów technicznych i rodzajów materiałów do rozważenia, co może sprawić, że znalezienie idealnej pary jeszcze trudniejsze. Z tak dużą uwagę na modę w ostatnich latach, pozwalając jeźdźców do wyrażenia ich osobistego stylu, a jednocześnie spełniają swoje potrzeby funkcjonalne, nastąpił wybuch nowych marek i typów produktów, które zaspokajają specjalnie do tego rosnącego rynku. Oprócz technicznej odzieży jeździeckiej do treningu i zawodów, istnieje teraz wiele swobodnych opcji dostępnych zarówno w męskich, jak i damskich krojach. Więc spójrzmy na to, co trzeba wiedzieć przy zakupie bryczesów jeździeckich ...

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bryczesów jeździeckich?

Nie ma idealnej pary bryczesów jeździeckich, a właściwa para dla Ciebie będzie zależeć od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb związanych z jazdą konną. Przy zakupie bryczesów jeździeckich, istnieją trzy główne czynniki, które będziesz chciał rozważyć:

  • Materiał i dopasowanie - Jak wygodne i trwałe jest uczucie tkaniny? Czy jest to oddychające lub wodoodporne? Czy to ma rozciągnąć? Czy można ją łatwo wyczyścić? Jaki ma krój (np. regularny, wąski, itp.)?
  • Właściwości wodoodporne - Jazda w mokrych warunkach, zwłaszcza w intensywnych dyscyplinach jeździeckich, takich jak skoki i zawody, może szybko doprowadzić do przemoknięcia bryczesów. Jeśli szukasz spodni jeździeckich, które odpychają wodę, ważne jest, aby sprawdzić procentową oddychalność tkaniny.
  • Funkcjonalność - Bryczesy jeździeckie są jednym z niewielu ubrań, w których możesz bawić się swoimi wyborami mody, ale upewnij się, że wybierzesz projekt z funkcjami, których potrzebujesz. Czy dany styl ma kieszenie, zamki błyskawiczne lub zapięcia na rzepy, albo inne funkcjonalne cechy, które są dla Ciebie ważne?

Materiał i dopasowanie

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze bryczesów do jazdy konnej jest materiał. Materiał określi trwałość i żywotność bryczesów, a także to, jak dobrze będą pasować i czuć się na twoim ciele. Najczęstsze materiały stosowane w bryczesach jeździeckich są bawełniane lub syntetyczne mieszanki. Bawełna jest bardzo oddychająca i miękka, ale jest mniej trwała i mniej wodoodporna niż tkaniny syntetyczne, takie jak poliester lub mikrofibra. Jeśli mieszkasz w deszczowym klimacie, możesz wybrać bryczesy jeździeckie z wykończeniem hydrofobowym. To pomaga utrzymać nogi suche w mokrych warunkach, choć mogą nie być całkowicie wodoszczelne. Będziesz także chciał myśleć o dopasowaniu bryczesów. Istnieją trzy główne style bryczesów jeździeckich: regularne, slim-fit i luźne. Regularne bryczesy mają trochę dodatkowego miejsca wokół ud i nóg, slim-fit bryczesy mają wąskie dopasowane nogi, a luźne bryczesy mają luźniejsze dopasowanie w nogach.

Wodoodporne bryczesy jeździeckie

Jeśli często napotykasz na mokrą pogodę, może chcesz zainwestować w parę bryczesów jeździeckich, które są hydrofobowe. Mogą one przydać się, jeśli jeździsz przez kałuże lub przekraczania rzeki. Niektóre wodoodporne bryczesy będą miały wodoodporne wykończenie na zewnątrz, podczas gdy inne mogą mieć hydrofobową flizelinę. Główną różnicą między nimi jest to, że wodoodporność będzie na zewnętrznej części tkaniny, podczas gdy wnętrze pozostanie oddychające. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli jeździsz w szczególnie niskich temperaturach, ponieważ będzie Ci cieplej. Jednakże, jeśli masz parę bryczesów z wodoodporną flizeliną, będą one oferować mniejszą ochronę przed zimnem, ponieważ nie będą tak ciepłe, aby je nosić.

Bryczesy jeździeckie z siatki

Jeśli mieszkasz w gorącym i wilgotnym klimacie, możesz rozważyć wybór pary bryczesów jeździeckich z siatki. Są one wykonane z lekkiej oddychającej tkaniny siatkowej, która pozwala na szybkie odparowanie potu i utrzymanie chłodu i komfortu podczas jazdy. Są one często spotykane jako swobodne spodnie do jazdy wraz z wieloma innymi modnymi wzorami, takimi jak drukowane, zapinane na zamek lub drukowane spodnie do jazdy, więc nie musisz poświęcać swojego poczucia stylu tylko dlatego, że chcesz jeździć. Mesh bryczesy może być dobrym rozwiązaniem dla jazdy w gorącej lub wilgotnej pogody, ponieważ są one mniej chłonne, a zatem mniej ciężkie, gdy mokre niż bryczesy bawełny. Jedyną wadą jest to, że mogą nie być tak trwałe jak bawełna, więc mogą nie być najlepszą opcją, jeśli jeździsz w zimnych warunkach.

Skórzane bryczesy do jazdy konnej

Jeśli chcesz trwałego i długotrwałego parę bryczesów jazdy, może warto rozważyć parę wykonane ze skóry. Są one jednymi z najbardziej trwałych bryczesy jazdy na rynku i może wytrzymać lata regularnego zużycia. Jednak nie mogą być najbardziej wygodne lub oddychające bryczesy jazdy, więc nie są one zalecane dla wszystkich sezonów. W lecie, mogą być bardzo gorące i niewygodne, podczas gdy w zimie mogą być zbyt zimne. Nie są one również wodoodporne, więc mogą się zamoczyć i być cięższe do noszenia, gdy pada deszcz.

Znalezienie odpowiedniego dopasowania dla Ciebie

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie bryczesów jeździeckich, jest upewnienie się, że dobrze pasują. Słabo dopasowane bryczesy mogą prowadzić do dyskomfortu, zadzierzgnięcia, a nawet rany od siodła, jeśli spędzasz długie godziny w siodle. Jeśli spodnie pasują słabo, będą nie tylko niewygodne, ale mogą być również niebezpieczne, ponieważ mogą spowodować przesunięcie nieprawidłowo w siodle. Ważne jest, aby spróbować bryczesy jazdy na z rodzajem siodła, które zwykle używać podczas zakupów. To da ci dobre wskazanie, czy spodnie będą dobrze pasować podczas jazdy. Możesz chcieć spróbować różnych rozmiarów bryczesy jazdy, aby znaleźć najlepsze dopasowanie. Różne marki będą miały różne zalecenia dotyczące dopasowania, więc ważne jest, aby znaleźć markę, która ma spodnie do jazdy, która pasuje do Ciebie dobrze.