Najlepsze bryczesy jeździeckie dla każdego styluBryczesy jeździeckie to niezbędny element garderoby każdego jeźdźca. Każdy, kto kiedykolwiek jeździł konno wie, że nie jest to przyjemne doświadczenie, kiedy ślizgasz się w siodle. Bryczesy jeździeckie pomagają temu zapobiec, zapewniając warstwę materiału między nogami a siodłem. Są one również niezbędne do jazdy w każdym rodzaju formalnego konkursu lub szkoły, ponieważ są one w różnych stylach i kolorach. Istnieje wiele różnych rodzajów bryczesów jazdy dostępne, każdy oferuje swój własny zestaw zalet i wad. W tym artykule, będziemy badać różne rodzaje bryczesów i wyjaśnić, dlaczego niektóre mogą być lepiej dostosowane do Ciebie niż inne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o znalezieniu idealnej pary dla swoich potrzeb!

Czym charakteryzują się bryczesy

Przede wszystkim, bryczesy jeździeckie są specjalnie zaprojektowane do noszenia podczas jazdy konnej. Są one wykonane z cięższej bawełny lub tkaniny denim, który jest przeznaczony do ochrony nóg jeźdźca od ciśnienia siodła. Istnieje wiele różnych rodzajów bryczesów jeździeckich, ale dżinsy nie są jednym z nich. Kolejną różnicą pomiędzy bryczesami jeździeckimi a dżinsami jest dopasowanie. Bryczesy jeździeckie są zaprojektowane tak, aby miały znacznie luźniejsze dopasowanie niż dżinsy. To pozwala na duży ruch wokół kolan i ud, co jest niezbędne do jazdy. Jeśli twoje bryczesy do jazdy są zbyt ciasne, to może być bardzo niewygodne do jazdy w nich, a może nawet nie być w stanie zamontować konia. Wreszcie, bryczesy jeździeckie są znacznie krótsze niż dżinsy i są przeznaczone do rozszerzenia tuż poniżej kolana. Większość dżinsów są zbyt długie, aby używać ich podczas jazdy konnej i będą się wiązać wokół kostek.

Spodnie jeździeckie

Spodnie jeździeckie są bardzo podobne do bryczesów pod względem ogólnego wyglądu i funkcji. Główną różnicą pomiędzy spodniami jeździeckimi a bryczesami jest zastosowana tkanina. Spodnie jeździeckie są zazwyczaj wykonane z syntetycznej lub elastycznej tkaniny, która jest znacznie bardziej odpowiednia na gorącą pogodę niż ciężka bawełna stosowana w bryczesach. W rzeczywistości, spodnie jeździeckie są często noszone jako swobodny element odzieży z dala od stajni i są bardzo modne. Spodnie jeździeckie mogą być w tej samej szerokiej gamie kolorów i stylów, jak każdy inny jeździecki bryczesy, z główną różnicą jest tkanina używane. Spodnie jeździeckie są również zazwyczaj znacznie mniej kosztowne niż bryczesy jeździeckie.

Jody

Jodhpurs to bryczesy wykonane z ciężkiej tkaniny i zaprojektowane tak, aby były bardzo długie i workowate. Jodhpurs są zazwyczaj bardziej stylowe niż bryczesy jeździeckie i są często noszone do jazdy konnej, a także do sportów konnych, takich jak jazda polo. Jodhpurs są zazwyczaj wykonane z ciężkiej tkaniny bawełnianej, która ma na celu ochronę jeźdźca przed naciskiem siodła. Niektóre jodhpurs pochodzą z pętli strzemion i są przeznaczone do noszenia z butami jeździeckimi. Jodhpurs są również znacznie dłuższe niż bryczesy, rozciągając się poniżej kolana, a czasem nawet do kostki. Jodhpurs są również znacznie mniej dopasowane niż bryczesy jeździeckie.

Dress Bends

Dress Bends to długie i workowate bryczesy, podobne w konstrukcji do jodhpurs. Wykonane są z cięższej tkaniny i mają za zadanie chronić nogi przed naciskiem siodła, oferując jednocześnie bardzo stylowy wygląd. Sukienka Bends są zwykle noszone w formalnych konkursów jazdy konnej, gdzie jeźdźcy nosić formalne, dostosowane strój jazdy. Dress Bends są zwykle wykonane z ciężkiej tkaniny bawełnianej, która oferuje ochronę przed siodłem. Te bryczesy są zazwyczaj bardzo długie i workowate, rozciągające się poniżej kolana, a czasem nawet do kostki.

Hunter Bends

Hunter Bends to rodzaj bryczesów jeździeckich przeznaczonych na zawody skokowe. Te bryczesy są zwykle wykonane z lżejszej tkaniny niż zwykłe bryczesy jeździeckie i są zaprojektowane tak, aby pozostały czyste i wolne od brudu podczas skoków. Hunter Bends są zaprojektowane tak, aby były bardzo dopasowane, ze zwężonymi nogawkami i krótszą długością. Zazwyczaj wykonane są z elastycznej tkaniny, dzięki czemu dobrze przylegają i nie przesuwają się podczas skoków.

Podsumowanie

Bryczesy jeździeckie są niezbędną częścią garderoby każdego jeźdźca. Istnieje wiele różnych typów bryczesów dla wielu różnych dyscyplin. Przy wyborze kolejnej pary należy pamiętać o tkaninie i dopasowaniu. Bryczesy jeździeckie są zwykle wykonane z bawełny lub denimu i pasują znacznie luźniej niż dżinsy. Bryczesy jeździeckie są również znacznie krótsze niż jeansy, sięgają tuż poniżej kolana. Jeśli planujesz konkurować w jakichkolwiek formalnych konkursów lub szkolenia, trzeba będzie nosić odpowiednie stroje jeździeckie. Wybierz bryczesy, które są odpowiednie dla Twojej dyscypliny jazdy, i cieszyć się czasem w siodle bez dyskomfortu.