6 najlepszych akcesoriów do jazdy konnej, które zapewnią Ci styl i bezpieczeństwoJazda konna to sport, który ma swoje wyjątkowe akcesoria modowe. To nie jest całkiem to samo, co centrum jeździeckie lub ujeżdżanie, po wszystkim! Chociaż może nie trzeba się martwić o to, co kapelusz nosisz podczas jazdy, istnieją inne akcesoria, które są ważne, aby zachować bezpieczeństwo i bezpieczeństwo podczas czasu w siodle. Od środków bezpieczeństwa, takich jak odzież ochronna, do stylu, takich jak kapelusze i rękawice, istnieje wiele sposobów, aby spersonalizować swój wygląd bez narażania bezpieczeństwa lub komfortu. Niezależnie od tego, czy jest to rekreacyjna jazda po szlaku, czy konkurencyjne zawody ujeżdżeniowe, istnieje wiele różnych akcesoriów, w które warto zainwestować, jeśli planujesz jeździć regularnie. Jeśli chcesz zachować rzeczy bezpieczne i stylowe w tym samym czasie, oto nasze najlepsze 6 wyborów dla podstawowych akcesoriów do jazdy konnej.

Sprzęt ochronny

Ważną częścią Twojego sprzętu jeździeckiego powinien być kask. Pomaga on chronić głowę w razie upadku lub w razie wypadku, takiego jak kopnięcie. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni kask dla siebie, ponieważ wymiary i style różnią się. Niektóre kaski obejmują również maski na twarz i ochraniacze na policzki, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli planujesz jeździć w grupie, możesz również zabrać ze sobą dzwonek, aby ostrzec innych o swojej obecności na szlaku. Pamiętaj, że wiele szlaków ma ograniczenia dotyczące używania dzwonków, więc upewnij się, że sprawdzisz, zanim wyruszysz ze swoim koniem.

Bezpalcowe rękawice jeździeckie i mitenki

Rękawice bez palców są świetnym wyborem, jeśli chodzi o rękawice jeździeckie. Są one przydatne w wielu różnych środowiskach jeździeckich, w tym szlaku i konkursów. Mogą pomóc w ochronie rąk przed luźnymi lub ostrymi przedmiotami, takimi jak uprawy, a także promieniami UV i zimną pogodą. Jeśli jesteś w gorącym klimacie, można również znaleźć pełne rękawice palce, które chronią przed słońcem i ciepłem, a jednocześnie pozwalają ręce oddychać. Rękawice jeździeckie są podobne do rękawic zimowych, które obejmują całą dłoń. Zaletą mitenek w porównaniu z rękawicami jest to, że utrzymują ręce cieplejsze poprzez zatrzymywanie ciepła. Jeśli jeździsz w bardzo zimnej pogodzie, możesz wybrać mitenki zamiast rękawic.

Etui na smartfon i osłona ekranu

Jeśli regularnie jeździsz w grupie lub lubisz być połączony, gdy jeździsz sam, możesz chcieć zabrać ze sobą swój telefon. Nie zapomnij tylko zabezpieczyć swojego telefonu, kupując ochraniacz na ekran i etui, które ochroni go przed zarysowaniami i upadkami podczas jazdy. Wiele etui jest zaprojektowanych tak, aby telefon był bezpieczny podczas jazdy. Niektóre są wodoodporne i chronią telefon, jeśli wpadniesz do rzeki lub strumienia, podczas gdy inne chronią telefon, jeśli zostaniesz złapany w ulewie.

Buty

Podczas jazdy konnej chcesz mieć pewność, że Twoje stopy są wygodne, ale także bezpieczne. Wybierając buty do jazdy konnej, upewnij się, że są dobrze dopasowane, zwłaszcza wokół kostki i łydki. Nie chcesz przecież upaść i mieć stopy wbitej w but. Buty jeździeckie mają chronić stopy przed skałami, kaktusami i innymi zagrożeniami, które możesz napotkać podczas jazdy. Możesz również znaleźć buty jeździeckie z zamkiem błyskawicznym z tyłu, aby ułatwić umieszczenie stopy w bucie. Upewnij się, że buty są również jasne kolory. To sprawi, że znacznie łatwiejsze dla kierowców, aby zobaczyć cię i pomoże zachować bezpieczeństwo podczas jazdy w obszarze o dużym natężeniu ruchu.

Kask jeździecki

Należy zawsze nosić kask, gdy jesteś jazdy, nawet jeśli jest to tylko na przejażdżkę szlakiem wokół sąsiedztwa. Zadaniem kasku jest pomoc w absorpcji wstrząsów po upadku lub wypadku. Jeśli nie nosisz kasku, ryzykujesz poważnym urazem głowy, jeśli spadniesz z konia. Niektóre kaski mają również osłonę twarzy, która chroni twarz przed robakami, brudem i gruzem podczas jazdy. Znajdź kask, który jest odpowiednio dopasowany i przeznaczony do jazdy konnej. Kask ogólnego zastosowania nie jest przeznaczony do wytrzymania uderzenia upadku z konia, więc ważne jest, aby wybrać kask jeździecki, który jest zaprojektowany, aby pomóc chronić głowę w razie wypadku.

Torba na siodło do przechowywania

Torba na siodło to świetny przedmiot do zabrania ze sobą podczas jazdy konnej. Jest to wygodne miejsce do przechowywania telefonu, kluczy, przekąsek i innych małych przedmiotów. Upewnij się, że torba na siodło jest zarówno bezpieczna, jak i wodoodporna, aby pozostała zamknięta podczas ulewy i nie wpuszczała wody do torby. Wiele torebek pod siodło posiada pasek, który pozwala na przymocowanie jej do siodła. Niektóre torby pod siodło mają również przegródki, zamki błyskawiczne i kieszenie, które pomagają utrzymać rzeczy w porządku, ułatwiając znalezienie tego, czego szukasz, gdy się spieszysz. Torby pod siodło to świetny sposób na zabranie ze sobą niezbędnych rzeczy podczas jazdy. Możesz ich również używać podczas jazdy po szlakach na rowerze szosowym!

Zastosowania

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego kasku do jazdy jest wypróbowanie kilku różnych modeli i wybranie tego, który czuje się najbardziej komfortowo na głowie. Przy znalezieniu odpowiedniego rozmiaru, upewnij się, że nie jest zbyt ciasny lub zbyt luźny. Chcesz również znaleźć kask, który jest złamany w i ma odpowiednią ilość dać. Jeśli przynosisz telefon na swojej przejażdżce konnej, upewnij się, że trzymasz go blisko siebie, abyś nie pomylił go lub stracił, jeśli spadniesz z konia. Jeśli planujesz używać telefonu do nawigacji, upewnij się, że masz etui na nim, aby chronić go przed uderzeniami i upadkami.