Top akcesoriów dla koni dla jeźdźców na każdym poziomie zaawansowaniaWiększość jeźdźców ma swój własny zestaw sprzętu jeździeckiego, który lubią używać, gdy są w stajni. Istnieją jednak inne akcesoria, które można wykorzystać, aby zwiększyć swoje doświadczenie jako jeźdźca. Te akcesoria nie tylko pomóc wyglądać dobrze podczas jazdy, ale także pozwalają jeździć lepiej i z większą pewnością siebie. Czy jesteś początkujący lub zaawansowany jeździec, istnieje kilka przydatnych akcesoriów konia dla jeźdźców wszystkich poziomów umiejętności i zdolności. Te nie tylko podnieść swoją grę jazdy, ale także uczynić go bezpieczniejszym i bardziej komfortowe dla Ciebie. Oto nasza lista 10 najlepszych akcesoriów konia, że każdy jeździec musi mieć!

Obuwie

Istnieją dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej, a są to krótkie buty i wysokie buty. Krótkie buty mają krótki wałek, który dochodzi do około połowy łydki. Są one zazwyczaj używane do jazdy po angielsku. Wysokie buty jazdy mają wał, który przychodzi do przeszłości kolana i są zwykle używane do zachodniej jazdy. Większość butów jeździeckich są wykonane ze skóry i mają gumową podeszwę. Mogą one zapewnić wsparcie kostki i pomóc uniknąć kontuzji podczas jazdy. Są one również wodoodporne, co pomaga chronić stopy przed przemoczeniem, gdy pada deszcz. Po zakupie butów do jazdy, trzeba będzie złamać je w przed użyciem. Kiedy łamanie w buty do jazdy, upewnij się, że nie są one zbyt ciasne na nogach, ponieważ może to spowodować pęcherze i dyskomfort podczas jazdy. Aby złamać w butach do jazdy, można je nosić podczas chodzenia po domu i wykonywania prac domowych. Możesz również nosić je podczas jazdy konnej na padoku, aby złamać je szybciej.

Kask

Kask jest jednym z najważniejszych elementów sprzętu jeździeckiego można nosić. Chroni twoją głowę przed uderzeniami i urazami, zwłaszcza jeśli spadniesz z konia. Kask jest jednym z najbardziej niezbędnych akcesoriów zarówno dla początkujących i doświadczonych jeźdźców. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kaski jeździeckie są w rzeczywistości zaprojektowane do ochrony przed upadkiem, a nie uderzeniem. Oznacza to, że jest zaprojektowany, aby wytrzymać twarde uderzenie z ziemi, a nie uderzenie w głowę z kopyta lub innego obiektu. Kask powinien być na tyle dopasowany, aby pasek pod brodą trzymał go na miejscu, ale nie tak ciasny, aby był niewygodny. Kask powinien być noszony na głowie, a nie ściągnięty na oczy. Jeśli masz wątpliwości, jaki kask kupić, odwiedź lokalny sklep z akcesoriami i przymierz różne style. Możesz również zamówić kask online i zwrócić ten, który nie pasuje.

Rękawiczki

Rękawiczki są niezbędne podczas jazdy konnej, więc możesz chronić swoje ręce przed pęcherzami i modzelami. Istnieją różne rodzaje rękawic w zależności od tego, jak jeździsz i jakie są warunki pogodowe. Istnieją różne rodzaje rękawic do różnych rodzajów jazdy. Na przykład, jeśli jeździsz po angielsku, użyjesz krótkiej skórzanej rękawicy do jazdy. Jeśli jeździsz na szlaku, możesz użyć rękawicy z otworami na palce, które pozwalają na użycie rąk do innych rzeczy. Możesz również znaleźć rękawice, które chronią Twoje ręce przed ostrogami. Czasami ostrogi mogą powodować modzele lub pęcherze na rękach, a rękawice mogą pomóc chronić je przed tym. Jeśli kupujesz parę rękawiczek, upewnij się, że pasują do Twoich dłoni. Nie powinny być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Rękawiczki są wykonane z różnych materiałów. Skórzane rękawice są świetne do ochrony i ciepła, ale mogą być ciężkie i gorące w ciepłe dni. Materiały syntetyczne, takie jak Gore-Tex i Thinsulate, są oddychające i lekkie.

Spodnie jeździeckie

Spodnie jeździeckie to kolejne obowiązkowe akcesorium do jazdy. Są one zazwyczaj wykonane z rozciągliwego materiału, który jest szybkoschnący i wygodny. Spodnie jeździeckie występują zarówno w krótkich, jak i długich fasonach. Przy zakupie spodni jeździeckich należy upewnić się, że są one wystarczająco długie, aby pokryć kostki. Spodnie jeździeckie z elastycznym pasem są lepsze od tych z zamkiem błyskawicznym, ponieważ są wygodniejsze i lepiej pasują. Spodnie jeździeckie występują w różnych materiałach, takich jak wełna, polar i materiały syntetyczne. Należy wybrać, który rodzaj spodni pasuje do Ciebie w oparciu o pogodę i styl jazdy. Jeśli nie jesteś pewien, które spodnie kupić, można odwiedzić lokalny sklep tack i spróbować na różnych stylach i tkanin.

Siodło

Siodło jest istotną częścią jazdy na koniu. Jest to kawałek sprzętu, który siedzi na podczas jazdy. Istnieją różne rodzaje siodeł, i powinieneś wybrać ten, który jest najlepszy dla ciebie i twojego konia. Dopasowanie siodła jest ważne, aby upewnić się, że zarówno ty, jak i twój koń są wygodne. Powinieneś mieć kogoś doświadczonego dopasować siodło do konia i Ciebie. Siodło powinno pasować przytulnie, z cinch luźne na tyle, że koń może nadal oddychać komfortowo. Możesz znaleźć siodła w różnych materiałach. Niektóre z nich obejmują tkaniny syntetyczne, drewno i skórę. Główną różnicą między materiałami jest to, jak się w nich łamie. Skórzane siodło zmięknie i dostosuje się do twojego kształtu z czasem, podczas gdy syntetyki pozostają stosunkowo sztywne.

Zestaw do pielęgnacji konia

Zestaw do pielęgnacji konia jest niezbędnym akcesorium dla każdego jeźdźca. Zawiera on szczotki i grzebienie potrzebne do pielęgnacji konia. Grooming konia jest nie tylko miły dla Ciebie i Twojego konia, ale także pomaga Ci związać i mieć bliższe relacje z koniem. Jest to świetny sposób dla początkujących, aby poznać swojego konia lepiej. Istnieje wiele różnych zestawów pielęgnacyjnych dostępnych w sklepach, ale możesz też stworzyć własne, kupując ulubione szczotki i grzebienie. Możesz kupić specjalne szczotki, które pomagają w zrzucaniu sierści, czyszczeniu zębów konia i pielęgnowaniu ich nóg. Zestaw pielęgnacyjny jest idealnym prezentem dla początkującego, który dopiero zaczyna swoją przygodę z koniem. Jest to świetny sposób, aby związać się z koniem i dowiedzieć się więcej o nich.

Uwiąz i lejce

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz mieć swojego konia przywiązanego w małym padoku lub jeździsz w okrągłym kojcu. W tych sytuacjach, to jest wielki, aby mieć uwiąz lub zestaw reins. Uwiąz jest świetnym sposobem, aby mieć konia blisko ciebie lub w kontroli. Może być również bezpieczniejszy niż przywiązanie konia do słupa lub drzewa. Możesz również użyć uwięzi, aby mieć konia blisko ciebie, gdy jesteś w okrągłym kojcu. Zestaw reins jest kolejnym przydatnym narzędziem dla początkujących. Daje ci to trochę więcej wolności, by zbadać ciało konia i jego ruchy. Uwiąz i kołowrotki są świetnymi akcesoriami dla początkujących.

Koc

Kocyk dla konia to element wyposażenia, który utrzymuje ciepło twojego konia podczas chłodniejszych miesięcy. Istnieją różne rodzaje koców dla koni, a ty możesz wybrać taki, który jest odpowiedni dla rasy twojego konia i klimatu. Kocyk jest kolejnym niezbędnym akcesorium konia, które każdy jeździec powinien mieć. Ważne jest, aby utrzymać konia ciepłe i wygodne, więc mogą one żyć długo i szczęśliwie. Kocyk jest świetnym prezentem dla kogoś, kto właśnie dostał swojego pierwszego konia. Jest to kawałek sprzętu konia, że każdy właściciel konia potrzebuje. Koc dla konia i arkusz konia są zarówno przydatne akcesoria konia, ale mają różne zastosowania. Koc dla konia jest cięższym elementem wyposażenia, który jest używany w chłodniejszych miesiącach i w nocy, aby utrzymać konia w cieple. Koc zwykle ma kaptur i zatrzaski wzdłuż boku i pod spodem, więc można łatwo zdjąć i umieścić go z powrotem na.

Zastosowanie

Koń jest żywym stworzeniem, więc ważne jest, aby zrozumieć, jak działa ich ciało i jakie problemy mogą się pojawić. To pozwoli ci być wyposażonym w sprzęt do radzenia sobie z wszelkimi nagłymi sytuacjami, które mogą się pojawić. Kiedy pielęgnujesz swojego konia, upewnij się, że zwracasz uwagę na wszelkie urazy, które mogą mieć. Jest to szczególnie ważne, jeśli jeździsz na nowym koniu, którego jeszcze nie znasz. Konie, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które wymagają opieki i uwagi. Oni też czują ból, głód i pragnienie, tak jak my. Z odrobiną dodatkowego wysiłku, można zapewnić, że twój koń jest szczęśliwy, zdrowy i żyje dobrym życiem. Te dziesięć akcesoriów konia zapewni, że twoje doświadczenie jazdy jest bezpieczne, wygodne i przyjemne.