Niesamowite korzyści z jazdy konnejJazda konna to niesamowity i potężny sport, który ma wiele zalet dla jeźdźca. Korzyści te wahają się od fizycznych, emocjonalnych i psychicznych. Fizyczne korzyści płynące z jazdy konnej są liczne. Najbardziej zauważalną korzyścią jest ćwiczenie sercowo-naczyniowe, które zapewnia jeźdźcowi. Jeźdźcy konni mogą spalić do 600 kalorii w zaledwie godzinę! Oznacza to, że jazda konna może być świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i zachowanie zdrowia przy jednoczesnej dobrej zabawie. Wiele osób jeżdżących konno uważa tę aktywność za bardzo terapeutyczną i relaksującą. Pozwala im oderwać się od codziennych stresów i zmartwień bez konieczności opuszczania domu lub biura na wakacje. To sprawia, że jazda konna to świetne hobby dla tych, którzy chcą uciec od rzeczywistości bez dalekich podróży i wydawania dużych pieniędzy.

Nie musisz być kowbojem, aby korzystać z zalet jazdy konnej. Starożytny sport może dać Ci niesamowity trening

Zwiększyć wytrzymałość sercowo-naczyniową i poprawić koncentrację i równowagę. Można znaleźć różne formy jazdy konnej: Western, English, rodeo, draft (ciąg), mounted games i performance. Wszystkie formy mają różne odmiany, które sprawdzają twoje umiejętności na różne sposoby. Wszystkie obejmują te same elementy: Jeździsz na koniach będąc ubranym w specjalną odzież i używając specjalistycznego sprzętu. Oto kilka niesamowitych korzyści z podjęcia jazdy konnej:

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe

Jazda konna jest formą ćwiczenia sercowo-naczyniowego, ponieważ zwiększa tętno i oddychanie. Kiedy jeździsz, twoje ciało pracuje ciężej niż gdybyś biegał z tą samą prędkością. Głównym powodem jest to, że musisz utrzymać swoją własną wagę, ale także musisz kontrolować konia, co wymaga wielu skurczów mięśni. Im więcej jeździsz, tym silniejszy staje się twój układ sercowo-naczyniowy i tym lepsza będzie twoja wytrzymałość. I podczas gdy ćwiczenia sercowo-naczyniowe mogą być bardzo dobre dla Ciebie, można doświadczyć korzyści z jazdy konnej w zaledwie 15- do 30 minut. To wszystko zależy od poziomu umiejętności i intensywności jazdy. Można również zmienić intensywność poprzez zmianę rodzaju jazdy robisz. Western jazda jest nieco wolniejszy niż angielski jazda, ale oba są wielkie dla serca.

Równowaga i koordynacja

Jazda konna pracuje również swoją równowagę i koordynację, które są ważne dla wszystkich różnych rodzajów działalności. Musisz utrzymać konia pod kontrolą, ale trzeba też zachować równowagę ciała, jak siedzieć w siodle. Jeśli wykonujesz pracę w stajni, musisz również pielęgnować, karmić i dbać o konia w zrównoważony sposób. Konie to duże zwierzęta i jeśli nie zachowasz dobrej równowagi i kontroli, możesz spaść. Może się to wydawać głupim powodem do jazdy konnej, ale im więcej to zrobisz, tym lepiej na tym wyjdziesz. Twoja równowaga i koordynacja poprawi się z czasem. Jeśli masz dziecko z koordynacji lub równoważenia problemów, może chcesz dostać je w siodle. Istnieją nawet specjalne siodła zaprojektowane dla dzieci.

Pomoc w depresji i niepokoju

Jazda konna okazała się pomóc z depresją i lękiem. Jeśli doświadczyłeś tych warunków w przeszłości, może chcesz porozmawiać z lekarzem. Dobrym pomysłem może być, aby spróbować jazdy konnej i zobaczyć, jak to działa dla Ciebie. Możesz dostać trochę ulgi od swoich objawów. Jeśli nigdy nie doświadczyłeś tych warunków i nie masz żadnych oznak lub objawów, jazda konna prawdopodobnie nie pomoże. Ale może to być dobry wybór dla hobby, jeśli po prostu szukasz trochę aktywności fizycznej, aby zwiększyć swój nastrój. Wykazano, że jazda konna zwiększa poziom endorfin, które są substancjami chemicznymi w mózgu związanymi z uczuciem przyjemności i szczęścia. Może to również pomóc w zmniejszeniu uczucia niepokoju.

Budowanie mięśni

Jeśli szukasz sposobu na budowanie mięśni, jazda konna jest świetnym sposobem, aby to zrobić. Musisz siedzieć w siodle przez długie okresy czasu, co będzie pracować mięśnie rdzenia. Jeśli jeździsz Western, możesz nawet użyć lariat. Jest to lina z pętlą na jednym końcu, że rzuca się wokół rogów wołu lub beczki, aby wyciągnąć je do marki lub umieścić w przyczepie. W angielskiej jazdy, może trzeba podnieść swoje strzemiona do góry, aby uzyskać nogę wystarczająco wysoko, aby umieścić stopę w strzemieniu i swing nogę nad koniem. Musisz nauczyć się nowych rzeczy i wyzwanie siebie, jak stać się lepszym jeźdźcem. Będziesz bardziej pewny siebie, jak zdobyć umiejętności i poprawić swoją zdolność do jazdy. Będziesz miał również szansę poznać innych ludzi zainteresowanych jazdą konną, zwiększając swój krąg społeczny i ułatwiając nawiązywanie nowych znajomości. Nauczysz się również pracować z innym gatunkiem, końmi, co sprawi, że będziesz bardziej empatyczny wobec innych i siebie.

Jeśli szukasz nowego i ekscytującego sposobu na ćwiczenie, jazda konna może być odpowiedzią

Ten starożytny sport istnieje od wieków, ale dopiero teraz jest uznawany za doskonałą formę ćwiczeń. Można to zrobić samodzielnie lub z przyjaciółmi i zapewni Ci pełen wrażeń dzień na świeżym powietrzu, a także niesamowity trening. Jazda konna to sport często kojarzony z królewskością i luksusem. Oprócz bogatej historii ma również wiele zalet zdrowotnych. Jazda konna średnio dwie godziny tygodniowo może zapewnić: wytrzymałość sercowo-naczyniową i poprawić równowagę i koordynację. Może również pomóc ci zbudować masę mięśniową i poprawić swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości.